banner-behzisti
شنبه 27 بهمن 1397   02:57:23
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/9/12 دوشنبهوزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جشن بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت:

مشاور وزیر در امور معلولان؛منصوب می شود

جشن بزرگداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت صبح امروز با حضور«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی،«انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و سرپرست سازمان تأمین اجتماعی،«پهبد پورشبانان» جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور،«حسین نحوی نژاد» معاون امور توانبخشی بهزیستی ،جمعی از نمایندگان و سرپرستان سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه معلولیت و همچنین عده ای از افراد نخبه و دارای معلولیت کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در این مراسم ابتدا از یکی از حضار مجلس به عنوان نماینده افراد دارای معلولیت برای سخنرانی دعوت کرد و پس از استماع سخنان وی ،از چند تن ازمعلولان خواست تا بی واسطه و بدون هماهنگی حرف دل خود را با مسئولین در میان بگذارند.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که معلولیت می تواند سرنوشت احتمالی هر یک از ما باشد؛گفت:مهمترین موضوع برای ما این است که هر چه توان داریم در طبق اخلاص بگذاریم اما به یقین همه امکانات برای تحقق همه خواسته های ما وجود ندارد .همچنان که مشکلات معیشتی برای تمام اقشار جامعه وجود دارد اما برای معلولان با توجه به مسائل خاص ایشان،این مشکلات شدیدتر و سخت تر بروز می کند.

شریعتمداری  افزود:باید چند وعده را تا تحقق آن دنبال کنیم. ابتدا اینکه بدون حضور و مشارکت معلولان تصمیم نگیریم و در راستای این اقدام فردی را به عنوان "مشاور وزیر در امور معلولان" برای شرکت در جلسات مربوط ،منصوب خواهد شد تا ضمن نظارت بر مصوبات مجلس ،گزارش های شفاف از هزینه کرد بودجه ویژه معلولان را دریافت کند و به استحضار این عزیزان برساند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:پیشنهادی نیز برای تشکیل یک کمپین با عنوان"هر مسئول دوست یک خانواده معلول" دارم .با توجه به اینکه 4/8 درصد افراد جامعه با رقم 750 هزار نفر دچارمعلولیت های سخت هستند،اگر هر مدیر و مسئول با یک خانواده معلول ایرانی ارتباط دوستانه و رفت و آمدهای خانوادگی برقرار کند،می تواند صدای معلولان را به مسئولان برساند و زبان گویای این جامعه در نظام تصمیم گیری کشور باشد.

وی در خصوص قانون جامع حمایت از حقوق افراد داری معلولیت،گفت:این قانون یکی از مترقی ترین و کاملترین قوانین موجود در جهان است که البته تصویب آن کاری بسیار ارزشمند است اما عمل و اجرای آن مهم است و با توجه به اینکه در فصل تصویب بودجه هستیم،از معلولان عزیز خواهش می کنم نسبت به سرنوشت یک سال آتی خود بی تفاوت نباشند، ما را تنها نگذارند و با حضور فعال خود در جهت اجرای این قانون ما را یاری کنند

شریعتمداری افزود:حضور معلولان در مجلس نیز فرصت مغتنمی است که با این حضور می توانند بر تصمیم گیری های آینده برای  خودشان  نظارت بیشتر داشته باشند و با توجه به اینکه به زمان انتخابات مجلس نیز نزدیک می شویم،با برنامه ریزی و اقدامات لازم برای حضور در مجلس شورای اسلامی اهتمام ورزند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دو سوم  جامعه معلولان کشور را افرادی تشکیل داده اند که بر اثر بروز حوادث و سالمندی به این امر دچار شده اند، افزود: قطعا همکاری بی شائبه وزارت بهداشت در حوزه مسائل بهداشتی و درمانی معلولان را نیازداریم زیرا معلول باید ابتدا سالم باشد تا بتواند کار انجام دهد. همچنین برای ایجاد اشتغال برای معلولان نیز زیرساخت های خوبی وجود دارد و استفاده از شرکای اجتماعی بیشتر همچون 500 کارآفرین برتر کشور ، یکی از این نمونه هاست.

وی در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد که سه ماه آینده نیز جلسه ای با حضور مسئولان  بهزیستی و معلولان تشکیل شود تا معلولان بتوانند علاوه بر اینکه سخنان خود را به گوش مسئولان می رسانند، گزارش فعالیت های این سه ماه را دریافت نمایند.

گفتنی است در پایان این مراسم از نخبگان معلول و خانواده های ایشان با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تقدیر شد.

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 3998715
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16825287 تعداد بازديد زيرپورتال: 4585971 اين زيرپورتال امروز: 1053 سایت در امروز: 2939 اين صفحه امروز: 930