banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   09:30:40
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/8/9 چهارشنبهمدیر کل دفتر امور مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور:

بیش از ٨٩٥ هزار نفر معلول مستمری بگیر بهزیستی هستند

مدیر کل دفتر امور مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اينكه از زمان تشكيل سازمان بهزيستي تا پايان سال ٩٥ بالغ بر ٣٢٥ هزار نفر از مستمري بگيران تحت حمايت اين سازمان قرار گرفته اند، گفت: از سال گذشته تا کنون و با احتساب افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست تعداد 570 هزار نفر به مستمری بگیران سازمان بهزیستی کشور اضافه شده است كه اين پيشترفت چشمگير قابل تقدير است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «مصطفی سراج» مدیر کل دفتر امور مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور از حمایت یک میلیون و 380 هزار نفر معلول توسط سازمان بهزیستی کشور خبر داد و گفت: از این تعداد 11.2 درصد دچار اختلالات بینایی، 39 درصد جسمی_حرکتی، 24.4 درصد ذهنی، 8.2 درصد اختلالات روانی، 13.2 درصد شنوایی، 3.9 درصد گفتاری هستند.

وی بیشترین تعداد معلولین را مربوط به افراد جسمی_حرکتی و پس از آن ذهنی برشمرد و گفت: بر این اساس 15.7 درصد افراد دارای معلولیت خفیف، 15 درصد خیلی شدید، 37 درصد شدید و 29 درصد متوسط بر اساس تشخیص و نوع شدت معلولیت افراد محاسبه شده اند.

مدیر کل دفتر امور مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از 17 دصد معلولیت ها بر اثر بیماری ها رخ داده است افزود: با توجه به رشد آسیب های اجتماعی سوانح رانندگی، اختلالات ژنتیکی و مادرزادی از دیگر عوامل افزایش معلولیت در جامعه شده است.

وی یکی از باورهای غلط قومی و قبیله ای در برخی از نقاط کشور  را ازدواج های فامیلی عنوان کرد و گفت:  در ازدواج های فامیلی درصد تولد فرزندان معلول خیلی زیاد است و متاسفانه هنوز فرهنگ سازی لازم در خصوص ضرورت انجام مناسب و تخصصی مشاوره ژنتیک در برخی از استان های کشور صورت نگرفته است.

سراج با اشاره به اينكه از زمان تشكيل سازمان بهزيستي كشور تا پايان سال ٩٥ بالغ بر ٣٢٥ هزار نفر از مستمري بگيران تحت حمايت اين سازمان قرار گرفته اند، اذعان كرد: از سال گذشته تا کنون و با احتساب افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست نيز تعداد 570 هزار نفر به مستمری بگیران سازمان بهزیستی کشور اضافه شده است و با رشدی 2 برابر روبه رو شده ایم که اين پيشترفت چشمگير قابل تقدیر است.

مدیر کل دفتر امور مراکز شبانه روزی توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در پایان با تأکید بر افزایش مستمری و کمک هزینه معیشتی معلولان یادآور شد: در حال حاضر تعداد ٨٩٥ هزار و ٢٤١ نفر مستمري بگير معلول  تحت حمايت اين سازمان هستند، همچنين ما معتقديم كه دولت با حذف هزینه های اضافی و بازگشت آن به خانواده های نیازمند مي تواند در راستای حرفه آموزی و توانمندسازی این افراد گامی  موثر بردارد.

گفتنی است؛ بیشترین تعداد مستمری بگیران مربوط به بهزیستی استان تهران با تعداد 106 هزار و 587 نفر و کمترین آن مربوط به استان قم با تعداد 7 هزار و 55 نفر را به خود اختصاص داده است.

 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4549261
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18935069 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228459 اين زيرپورتال امروز: 2741 سایت در امروز: 8965 اين صفحه امروز: 2307