banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   08:33:50
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/8/6 يكشنبهمدیر کل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد،

رفع مشکلات تأخیر در صدور کارت های معلولیت / پرداخت کمک هزینه حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی

مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور از رفع مشکلات تأخیر در صدور کارت های معلولیت خبر داد و گفت: تمامی معلولانی که از قبل پرونده داشتند، از طریق کمیسیون های پزشکی معرفی و کارت معلولیت دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «کاظم نظم ده» مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور در سال جاری و استفاده بهینه از منابع انسانی و مالی گفت: تمام تلاش های همکاران ما در بهزیستی در راستای رفع مشکلات معلولان و مددجویان تحت پوشش است و به همین منظور اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور، یکی از اقدامات انجام شده در این زمینه را بازنگری دستورالعمل کمیسیون های پزشکی توانبخشی، طبق ماده ی1 قانون حمایت از حقوق معلولین عنوان کرد و گفت: این کمیسیون‌های پزشکی از سنوات گذشته در سطح شهرستان ها(استان و کشور) برگزار و برای هر کدام از این کمیسیون ها یک فرآیند خاصی طی می شد که از زمان مراجعه فرد معلول تا زمانیکه کارت معلولیت صادر شود یک زمان بسیار وقت گیر و پرهزینه ای طی می شد.

وی با اشاره به بررسی های کارشناسانه و استفاده از نظرات صاحب نظران در سطح استانها اظهار کرد: دستورالعمل فوق توسط دفتر توانبخشی و دفتر توانمندسازی معلولین مجدداً بازنگری و اصلاح شد و برای تأییدیه نهایی به شورای معاونین ارجاع و پس از تصویب به استان ها ابلاغ می شود.

نظم ده، تعامل تنگاتنگ با اداره کل حراست، اداره کل فناوری اطلاعات، کارشناسان و معاونین توانبخشی استان ها و همچنین نظرات کارشناسانه در سطح سازمان بهزیستی را از جمله اقدامات مورد توجه در تنظیم این دستورالعمل شمرد.

مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر رفع مشکلات تأخیر در صدور کارت های معلولیت، اذعان کرد: از این پس برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید مانند: افراد دارای ضایعه نخاعی، نابینایان مطلق و... که از گذشته در بهزیستی پرونده کاملی داشتند از طریق کمیسیون ها معرفی و بدون هیچ اتلاف زمانی کارت معلولیت دریافت می کنند.

وی در ادامه، از پرداخت کمک هزینه حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی به صورت الکترونیک و با هدف ارتقاء کیفیت زندگی افراد آسیب دیده و حمایت از  این افراد در خانواده هایشان خبر داد و خاطرنشان کرد:
این خدمت در گذشته به صورت ابلاغ اعتبار ماهیانه و در برخی مواقع با تاخیر پرداخت می شد از این پس به صورت الکترونیک، متمرکز و هم زمان در سراسر کشور ارائه می شود.

نظم ده، در پایان از وجود بانک اطلاعاتی دقیق و کاملی از مشخصات افراد دارای آسیب نخاعی در سازمان بهزیستی کشور خبر داد و یادآور شد: پرداخت الکترونیک حق پرستاری با هدف برنامه ریزی صحیح در جذب اعتبار مورد نیاز، تسهیل و کاهش فرآیندهای اداری و پرداخت به موقع این کمک هزینه به افراد واجد شرایط، با مشارکت حوزه های توانبخشی، پشتیبانی، آمار و فن آوری اطلاعات، ذیحسابی، بازرسی، حراست و حقوقی صورت پذیرفته است.


منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4548950
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18934060 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228099 اين زيرپورتال امروز: 2381 سایت در امروز: 7956 اين صفحه امروز: 1996