banner-behzisti
يكشنبه 27 اسفند 1396   07:12:59
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
 
امتیاز دهی
 
 

بهزیستی در رسانه
1396/1/23 چهارشنبهمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی خبر داد
تدوین بسته مددکاری در طلاق
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین نهایی بسته مددکاری در طلاق خبر داد و گفت: کلینیک‌های مددکاری در این زمینه با ما همکاری خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از ایسنا، حبیب‌الله مسعودی فرید در  مراسم گرامیداشت روز مددکار که امروز در محل مجتمع تلاش برگزار شد گفت: شعاری که امسال برای روز مددکار انتخاب کردیم «مددکار اجتماعی و مُدارای اجتماعی» است اما شعار فدراسیون جهانی مددکاری «توسعه جوامع و پایداری محیطی» است. 

وی در ادامه با بیان آنکه رشته مددکاری مانند سایر رشته‌ها در طول زمان تغییر می‌کند تا بر اساس نیاز جامعه به‌روزرسانی شود افزود: در حال حاضر انجمن علمی مددکاری، انجمن مددکاری و پیشگام بهزیستی در این عرصه فعالیت خوبی دارند و نشانگر آن است که قدرت چانه‌زنی در عرصه مددکاری در حال افزایش است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه ضمن اشاره به دو سیاست که در حوزه مددکاری دنبال می‌شود، عنوان کرد: توسعه و حمایت از کارکرد مددکاران اجتماعی که در قالب طرح نماد در آموزش و پرورش در 6 استان به صورت پایلوت اجرا می‌شود یکی از این سیاست‌هاست؛ همچنین مددکاری در طلاق نیز در حال تدوین نهایی آن هستیم و کلینیک‌های مددکاری در کنار ما هستند.

وی در ادامه از حمایت بهزیستی از توسعه مراکز بخش غیر دولتی در فعالیت‌های مددکاری خبر داد و گفت: در حال حاضر کلینیک‌های مربوط به کودکان شبه خانواده و زن سرپرست خانوار از جمله کلینیک‌هایی است که در حوزه پیشگیری، توانمندسازی شرایطی را دارد که می‌توانیم بسیاری از خدمات را به این مراکز غیر دولتی برون‌سپاری کنیم.

وی در ادامه به شعار بین‌المللی روز مددکاری که «توسعه جوامع و پایداری محیطی» است اشاره کرد وگفت: شعار امسال براساس توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی و رسیدن به عدالت اجتماعی و اقتصادی همچنین ارتقای ارزش انسان‌ها و شرافت انسانی است.

فرید در پایان عنوان کرد: اعتقاد داریم جایگاه مددکاری قابلیت توسعه فراوان دارد و ما با این نگاه سعی می‌کنیم تسهیل‌گر باشیم تا مددکاری به سمت اقدامات تخصصی و رویکردهای نوین برود.

متن خبر را اینجا کلیک کنید!

منبع خبر: ایسنا
.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 949902
تعداد بازديد کنندگان سايت: 7305167 تعداد بازديد زيرپورتال: 1173853 اين زيرپورتال امروز: 2343 سایت در امروز: 6220 اين صفحه امروز: 2203