banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:50:47
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/1/26 شنبه

نبود مدارای اجتماعی به گسترش آسیب های اجتماعی منجر شده است 

رئیس انجمن مددکاری و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشورگفت: نبود مدارای اجتماعی به گسترش آسیب های مختلفی اجتماعی در جامعه منجر شده است.که این مقوله مهم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از زنجان، «سید حسن موسوی چلک» رئیس انجمن مددکاری ایران در همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی در استان زنجان افزود: طبق اعلام رئیس قوه قضائیه، از سال گذشته 15 میلیون پرونده قضایی در کشور وجود دارد که این میزان برای جمعیت کمتر از 80 میلیون نفری، از نبود مدارای اجتماعی حکایت دارد.
 
رئیس انجمن مددکاری ایران تصریح کرد: ضرب و جرح نیز سومین فراوانی پرونده های قضایی در کشور است که نزدیک به 600 هزار پرونده محاکم را شامل می شود که طبق آمار بسیاری از این ضرب و جرح ها نیز به دادگاه ارجاع داده نمی شود. این در حالی است که جامعه که ضرب و جرح در آن زیاد مشاهده می‌شود، از فضایل اخلاقی به دور است.
 
وی با بیان اینکه در کشوری که خشونت های خانوادگی و دیگر آسیب های اجتماعی بالاست این نشان از ضعف مدارای اجتماعی است، ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور تعداد طلاق های ثبت شده در 11 ماهه سال گذشته بیشتر از 12 ماهه سال گذشته سال ما قبل آن بوده است.
 
موسوی چلک در ادامه گفت: 17 هزار نفر نیز بر اثر تصادفات در کشور به 2 علت سبقت و سرعت غیر مجاز جان خود را از دست می دهند که این روند نیز ناشی از نبود مدارای اجتماعی است. کمیپنی با عنوان مدارای اجتماعی' از سوی سازمان بهزیستی طی سال جاری تشکیل شده است و تلاش دارد این مهم را در جامعه گسترش دهد چراکه نبود مدارای اجتماعی به سلب آرامش منجر می شود.
 
موسوی چلک به 2 انتخابات مهم پیش رو در کشور اشاره کرد و افزود : بدین جهت مدارای سیاسی هم اهمیت زیادی دارد و در جایی که مدارای اجتماعی نهادینه شود، این مهم در رقابت های سیاسی نیز نمود پیدا می کند. کلانتری ها و قوه قضائیه با رویکر پیشگیرانه در بحث آسیب های اجتماعی وارد عمل شده اند اما مدارای اجتماعی باید بیشتر در جامعه ترویج یابد.

رئیس انجمن مددکاری ایران در پایان یادآور شد: این انجمن شعار «مددکاری اجتماعی، مدارای اجتماعی» را امسال نامگذاری کرده و بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته 100 جشن مددکاری اجتماعی در تمامی استان های کشور توسط سازمان های متولی برگزار می شود.
.
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518604
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9013578 تعداد بازديد زيرپورتال: 1788065 اين زيرپورتال امروز: 3837 سایت در امروز: 10989 اين صفحه امروز: 3514