banner-behzisti
شنبه 5 خرداد 1397   12:22:01
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/1/26 شنبه

400 کودک بازمانده از تحصیل در آذربایجان غربی به چرخه آموزش برمی‌گردند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بهزیستی در برنامه تقسیم کار ملی در راستای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش نقش موثری را ایفا کرده است گفت: با برنامه ریزی های انجام شده 400 کودک بازمانده از تحصیل در استان به چرخه آموزش بازگردانده می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از آذربایجان غربی، «سعید فریور» مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در نشست بررسی راهکارهای رفع بیسوادی در بین کودکان بازمانده از تحصیل به نقش سبد حمایتی در فرایند آموزش پذیری کودکان بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت: به طور قطع حمایتهای اجتماعی از جمله ورود کلینک های مددکاری برای بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش می تواند موثر واقع شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی افزود: در برنامه تقسیم کار ملی که بر مبنای دغدغه مندی مقام معظم رهبری به مسئله آسیبهای اجتماعی و نیز تاکید دولت بر کاهش آسیبهای اجتماعی در حوزه کودکان بازمانده از تحصیل اجرایی می شود بهزیستی عهده دار آن شده تا با کمک کلینک های مددکاری و موسسات خیریه نسبت به رفع بیسوادی اقدام نماید.

فریور گفت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی جزو 5 استانی است که این طرح تقسیم کار ملی به جهت درصد بالای کودکان بازمانده از تحصیل در آن اجرایی می شود لذا مقرر شده است تا در شهرهای ارومیه، خوی،سلماس،بوکان،مهاباد،پیرانشهر و اشنویه کلینک های مددکاری 400 کودک بازمانده از تحصیل را به چرخه آموزش بازگردانند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در پایان فقر را یکی از دلایل رشد بازماندن کودکان از تحصیل برشمرد و یادآور شد: با برنامه های حمایتی و آموزشی مدنظر در تقسیم کار ملی این انتظار می رود تا این معضل اجتماعی در آذربایجان غربی ریشه کن شود.
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1510946
تعداد بازديد کنندگان سايت: 8987417 تعداد بازديد زيرپورتال: 1779573 اين زيرپورتال امروز: 4379 سایت در امروز: 13127 اين صفحه امروز: 3970