banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:27:47
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1395/12/25 چهارشنبه

طرح حمایت غذایی اقشار محروم و آسیب پذیر استان قزوین اجرا شد

مدیرکل بهزیستی استان  قزوین از اجرای دهمین دوره طرح حمایت غذایی اقشار محروم و آسیب پذیر تحت پوشش نهادهای حمایتی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از قزوین، «علیرضا وارثی» مدیرکل بهزیستی استان قزوین ازآغاز  دهمین دوره توزیع سبد کالا اقشار محروم و آسیب پذیر تحت پوشش سازمان  بهزیستی خبر داد و گفت: مددجویان می توانند ازاول  اسفند  ماه سال جاری تا پایان خرداد ماه به فروشگاه های طرف قرار داد سازمان مراجعه نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصرح کرد: توزیع بسته‌های حمایت غذایی در میان مشمولان، تنها به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی شامل مستمری گیران، موردی های بهزیستی اعم از افراد دارای ضایعه نخاعی، توانبخشی،  اجتماعی و درخواست پشت نوبت وسایل توانبخشی  تعلق می‌گیرد.

وارثی با بیان اینکه بیش از 99 هزار مددجوی تحت پوشش بهزیستی استان قزوین مشمول این طرح هستند اذعان کرد: از این تعداد ۷ هزار و 284  خانوار مستمری بگیر و ۱0هزار و 45  خانوار پشت نوبت و 91 هزارو 118 خانواده مورد ی بگیر هستند.

وی با اشاره به ارزش ریالی این سبد کالا گفت: اعتبار ریالی برای خانواده تک‌نفره در هر مرحله از توزیع بسته حمایتی غذایی300 هزار ریال و برای افراد با دوبعد خانوار 500 هزار ریال و  خانوارهایی که بیش از دو نفر هستند به ازاء هر نفر اضافی، یکصد هزار ریال و در هر خانواده حداکثر یک میلیون و 200 ریال تعیین شده است.

 وی اضافه کرد:  مددجویان برای استفاده از  بسته حمایتی غذایی باید از کارت‌های متصل به حساب‌های بانکی که نزد سازمان هدفمندی یارانه‌ها موجود است؛ استفاده کرد و برای اجرای طرح حمایت غذایی، کارت اعتبار خرید شارژ شده و مشمولان می‌توانند متناسب با میزان اعتبار و تقاضای خود به صورت ترکیبی نوع و مقدار کالای مورد نیازشان را مشخص و تهیه کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پایان فروشگاه‌های طرف قرارداد را  شامل فروشگاه‌های اتکا، رفاه، اسکاد، امکان، تعاونی روستایی و فروشگاههای شهروند عنوان کرد و یادآور شد: بسته حمایت غذایی صرفاً به سرپرست مددجویان تعلق می‌گیرد یعنی کسانی که در سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان سرپرست شناخته می‌شوند.

گفتنی‌است، مراجعین‌ می‌توانند با روش‌های زیر، از مشمول بودن خود مطلع شوند:
۱- برقراری تماس تلفنی با کد *۷۹۹# از طریق تلفن همراه (فقط اپراتور همراه اول).
۲- ارسال شماره ملی سرپرست خانوار (بدون خط تیره و فاصله) به شماره ۷۰۰۷۹۹و ۵۰۰۰۴۹۹ (اپراتورهای همراه اول و ایرانسل)، همچنین اگر فردی در زمان اجرای طرح یا مدتی قبل از آن اقدام به تغییر، تمدید یا ابطال کارت بانکی خود نموده است، لازم است با مراجعه به بانک، شماره کارت بانکی خود را از طریق سامانه بانکی در سامانه سازمان هدفمندسازی ثبت نماید.
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518367
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9012792 تعداد بازديد زيرپورتال: 1787799 اين زيرپورتال امروز: 3571 سایت در امروز: 10203 اين صفحه امروز: 3277