banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:26:30
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1395/12/25 چهارشنبه

همکاری یک‌هزار و 600 مرکز مشاوره با بهزیستی

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، در سفر به استان فارس و افتتاح چندین پروژه در شیراز، آزمایشات ژنتیک را عاملی مهم در کاهش تولد نوزاد معلول عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود یک هزار و 600 مرکز مشاوره و حدود 3 هزار و 900 مدرس مشاوره ازدواج با ما همکاری می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، در مراسم افتتاح چندین پروژه بهزیستی در شیراز، بر راهکارهای پیشگیرانه تأکید کرد و افزود: سالانه 25 تا 30 هزار نوزاد معلول در کشور متولد می شوند که طبق بررسی های انجام شده 50 درصد این معلولیت ها ناشی از اختلالات ژنتیکی است.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، نسبت به راه اندازی اورژانس اجتماعی در شهرستان های لار، فیروزآباد، اقلید، ممسنی و سپیدان قول مساعد داد و گفت: همچنین نسبت به استقرار اورژانس اجتماعی برای 140 شهر بالای 50 هزار نفر جمعیت در سطح کشور در سال آتی اقدام می شود.
بندپی، با تاکید بر رویکرد اجتماع محور در جامعه تصریح کرد: در حال حاضر 5 هزار تیم اجتماع محور در محلات کشور در زمینه پیشگیری از آسیب ها اقداماتی را انجام داده اند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در زمینه پیشگیری از معلولیت به استانداردهای سازمان جهانی بهداشت دست یافته است اذعان کرد: استان فارس در خصوص کم شنوایی و کم بینایی که از عوامل نابینایی مطلق است از شاخص های میانگین کشوری بالاتر است.

در ادامه، «مرتضی موسوی» مدیر کل بهزیستی استان فارس، از ساخت  580واحد مسکونی برای خانواده های دارای 2 معلول به بالا خبر داد و تصریح کرد: تعدادی از این واحد ها تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
 
مدیر کل بهزیستی استان فارس در پایان از افتتاح نخستین سامانه جامع الکترونیکی نظارت خبر داد و یادآور شد: خدمات برخی مراکز در فارس از جمله شیرخوارگاه به بخش غیر دولتی واگذار شده و کیفیت خدمات هم به مراتب افزایش یافته است .
 
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518354
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9012763 تعداد بازديد زيرپورتال: 1787786 اين زيرپورتال امروز: 3558 سایت در امروز: 10174 اين صفحه امروز: 3264