banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:38:37
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1395/12/25 چهارشنبه

نقش هنر در تعلیم و تربیت معلولین انکارناپذیر است

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر با تاکید بر نقش هنر در تعلیم و تربیت معلولین گفت: هنر درمانی خود منجر به افزایش اعتماد به نفس و در نهایت استقلال فردی معلولین در جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، «حسین نحوی نژاد» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر، با اشاره به کمک های مراکز غیردولتی در راستای بهترزندگی کردن معلولان افزود: علاوه بر نهادهای دولتی ۲۶ هزار سمن نیز در این راه با دغدغه ایجاد فضای مناسب برای معلولان فعالیت می‌کنند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه کم توجهی به افراد معلول تنها مقصر بهزیستی ندانست و افزود: باید همه دستگاه‌ها در این راستا یاری دهنده ما باشند، از جمله وظایف دانشگاه‌ها، مراکز فرهنگی، هنری، علمی، ادارات، شهرداری ها این است که همه با یک عزم راسخ تلاش کنیم تا این افراد در جامعه به بهترین شکل حضور پیدا کنند.

وی در خصوص بازنگری قانون جامع حمایت از معلولین از ایجاد صندوق فرصتهای شغلی خبردادوگفت:یکی از کارهایی که دربازنگری قانون جامع حمایت ازمعلولین دیده شده ودولت نیزآن را مصوب کرده وبه مجلس شورای اسلامی تقدیم شده ایجاد صندوق فرصتهای شغلی ،افزایش مستمری معلولین شدید،آموزش رایگان است.

نحوی‌نژاد در پایان به موضوع هنردرمانی در حوزه توانبخشی و تئاتر معلولین اشاره کرد و یادآور شد: هنر وسیله ای برای ابراز احساسات و برقراری ارتباط با دیگران است، لذا می تواند نقشی پالایش دهنده ایفا کند و ارتباط انسانی را ارتقا بخشد. 
 
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518462
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9013018 تعداد بازديد زيرپورتال: 1787903 اين زيرپورتال امروز: 3675 سایت در امروز: 10429 اين صفحه امروز: 3372