banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:24:25
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1395/12/25 چهارشنبهمدیر کل بهزیستی استان یزدتأکید کرد،

شهرداری ها مطابق قانون مناسب سازی، پایان کار ساختمان ها را صادر کنند

مدیر کل بهزیستی استان یزد در دوره آموزشی مناسب سازی معابر و اماکن عمومی شهرستان یزد گفت: شهرداری ها مطابق ماده ۲ قانون حمایت از معلولین باید از صدور پروانه احداث و پایان کار ساختمان ها و اماکن عمومی که استانداردهای تخصصی و مباحث مناسب سازی را رعایت نمی کنند خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از یزد، «جلیل عفتی» مدیر کل بهزیستی استان یزد در دوره آموزشی مناسب سازی معابر و اماکن عمومی شهر یزد گفت: باید این باور در تمامی افراد و مدیران شکل بگیرد که همه انسان ها در بهره گیری از امکانات برابر هستند و باید بهترین شرایط برای استفاده از محیط برای افراد معلول فراهم شود.


عفتی با اشاره به آمار تصادفات در استان فارس افزود: بر اثر تصادفات 9/1 منجر به فوت می شود و در هر ساعت 40 نفر بر اثر تصادفات در کشور مجروح می شوند، همچنین 10 درصد جامعه ما به طرق مختلف دچار معلولیت و آسیب هستند و از این آمار 5/4 درصد از معلولیت های شدید هستند و معلولیت جسمی بالاترین آمار را دارد.


وی به جامعه سالمندی استان اشاره کرد و گفت: نرخ سالمندی 7/8 درصد است و در حدود 90 هزار سالمند در استان هستند که درصد سالمندی ما از متوسط کشوری بالاتر است.

عفتی تصریح کرد: الزامات قانونی در اجرای موضوعات مناسب سازی باید رعایت شود و در ماده 2 قانون حمایت از معلولین، دستگاه ها مکلف هستند تا نسبت به اجرای طرح ها و اجرای آن مشارکت نمایند.


مدیر کل بهزیستی استان در پایان یادآور شد: شهرداری ها موظفند از صدور پروانه احداث و پایان کار ساختمان ها و اماکن عمومی که استانداردهای تخصصی و مباحث مناسب سازی را رعایت نمی کنند خودداری کنند که باید این مهم جدی گرفته شود

 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518337
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9012654 تعداد بازديد زيرپورتال: 1787768 اين زيرپورتال امروز: 3540 سایت در امروز: 10065 اين صفحه امروز: 3247