banner-behzisti
شنبه 5 خرداد 1397   12:21:17
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1396/1/26 شنبهرئیس انجمن مددکاری ایران:

نبود مدارای اجتماعی به گسترش آسیب‌های مختلفی اجتماعی در جامعه منجر شده است

رئیس انجمن مددکاری و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور در همایش «مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی» در استان زنجان، گفت: نبود مدارای اجتماعی به گسترش آسیب‌های مختلفی اجتماعی در جامعه منجر شده است که این مقوله مهم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از زنجان، «سید حسن موسوی‌چلک» رئیس انجمن مددکاری ایران در همایش «مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی» در استان زنجان، با بیان این مطلب، افزود: طبق اعلام رئیس قوه قضائیه، از سال گذشته 15 میلیون پرونده قضایی در کشور وجود داشته است که این میزان برای جمعیت کمتر از 80 میلیون نفری، از نبود مدارای اجتماعی حکایت دارد.

رئیس انجمن مددکاری ایران، اظهار کرد: ضرب و جرح نیز سومین فراوانی پرونده‌های قضایی در کشور است که نزدیک به 600 هزار پرونده محاکم را شامل می‌شود که طبق آمار بسیاری از این ضرب و جرح‌ها نیز به دادگاه ارجاع داده نمی‌شود. این در حالی است که جامعه که ضرب و جرح در آن زیاد مشاهده می‌شود، از فضایل اخلاقی به دور است.

وی با بیان اینکه در کشوری که خشونت‌های خانوادگی و دیگر آسیب‌های اجتماعی بالاست این نشان از ضعف مدارای اجتماعی است، ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور تعداد طلاق‌های ثبت شده در 11 ماهه سال گذشته بیشتر از 12 ماهه سال گذشته سال ماقبل آن بوده است.

موسوی‌چلک، ادامه داد: 17 هزار نفر نیز بر اثر تصادفات در کشور به 2 علت سبقت و سرعت غیر مجاز جان خود را از دست می‌دهند که این روند نیز ناشی از نبود مدارای اجتماعی است. کمیپنی با عنوان مدارای اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی طی سال جاری تشکیل شده است و تلاش دارد این مهم را در جامعه گسترش دهد؛ چراکه نبود مدارای اجتماعی به سلب آرامش منجر می‌شود.

رئیس انجمن مددکاری ایران، به 2 انتخابات مهم پیش رو در کشور اشاره کرد و افزود: بدین جهت مدارای سیاسی هم اهمیت زیادی دارد و در جایی که مدارای اجتماعی نهادینه شود، این مهم در رقابت‌های سیاسی نیز نمود پیدا می‌کند. کلانتریإها و قوه قضائیه با رویکر پیشگیرانه در بحث آسیب‌های اجتماعی وارد عمل شده‌اند اما مدارای اجتماعی باید بیشتر در جامعه ترویج یابد.

وی، در پایان یادآور شد: این انجمن شعار «مددکاری اجتماعی، مدارای اجتماعی» را امسال نامگذاری کرده و بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته 100 جشن مددکاری اجتماعی در تمامی استان‌های کشور توسط سازمان‌های متولی برگزار می‌شود.

منبع خبر: اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1510943
تعداد بازديد کنندگان سايت: 8987344 تعداد بازديد زيرپورتال: 1779570 اين زيرپورتال امروز: 4376 سایت در امروز: 13054 اين صفحه امروز: 3967