banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:47:41
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1395/12/23 دوشنبه

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین انجمن عملی فیزیوتراپی ایران و بهزیستی کشور

در راستای ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به منظور ایجاد زمینه مشارکت، بسط و توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی و توانبخشی تفاهمنامه همکاری‌های علمی فی‌مابین سازمان بهزیستی کشور و انجمن علمی فیزیوتراپی ایران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، در راستای ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به منظور ایجاد زمینه مشارکت، بسط و توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، درمانی و توانبخشی تفاهمنامه همکاری‌های علمی فی‌مابین سازمان بهزیستی کشور و انجمن علمی فیزیوتراپی ایران منعقد شد.

«محمدعلی محسنی‌بندپی» رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، ارائه خدمات، همکاری و مشارکت در زمینه ارائه خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در زمینه پیشگیری و شناسایی بیماری‌های عصبی، اسکلتی، عضلانی و ناتوانی همچنین معلولیت‌های ناشی از این بیماری‌ها در ارائه درمان‌های فیزیوتراپی و توانبخشی انجام گرفته است.

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران اضافه کرد:‌ مدت این تفاهم‌نامه از ابتدای سال جاری به مدت دو سال بوده که با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود، همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه باید محورهای پژوهشی و تحقیقاتی قابل واگذاری به انجمن تعیین شود و از ظرفیت انجمن فیزیوتراپی در اجرای پروژه‌های درمانی و توانبخشی استفاده شود.

وی گفت:‌ استفاده از نظر متخصصین انجمن در کمیته‌های توانبخشی و کمیسیون‌های تشخیص معلولیت جسمی و حرکتی ضرورت داشته و باید از این پتانسیل در جهت غربالگری نونهالان و کودکان در مهدکودک‌های وابسته به سازمان بهزیستی جهت شناسایی و تشخیص درمان بیماری‌ها و اختلالات سیستم عصبی، اسکلتی و عضلانی استفاده کرد.

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران 
در پایان یادآور شد: همچنین انجمن باید دوره‌ها‌ی آموزشی و کارگاه‌های مدون و آموزش ضمن خدمت جهت فیزیوتراپیست‌های سازمان بهزیستی را فراهم کند و جزو‌ه‌های آموزشی برای آحاد مردم در زمینه خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی نیز تهیه شود.

منبع خبر: اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518569
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9013403 تعداد بازديد زيرپورتال: 1788020 اين زيرپورتال امروز: 3792 سایت در امروز: 10814 اين صفحه امروز: 3479