banner-behzisti
يكشنبه 27 اسفند 1396   07:03:26
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار ستادی
1395/12/11 چهارشنبهمعاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:
کاهش شیب افزایشی کودکان بی‌سرپرست نتیجه تلاش‌های قوه قضائیه و سازمان بهزیستی کشور است
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در نشست سراسری هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش شیب افزایشی کودکان بی‌سرپرست نتیجه تلاش‌های دولت، قوه قضائیه، سازمان بهزیستی کشور و دستگاه‌های انتظامی بوده است، گفت: در سال 57 با 35 میلیون جمعیت 16 هزار کودک بی‌سرپرست داشتیم که اکنون با 80 میلیون جمعیت 25 هزار گودک داریم که این نشان‌دهنده کاهش شیب افزایشی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل از خراسان رضوی، «حبیب‌الله مسعودی فرید» معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در همایش هم‌اندیشی اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مشهد، گفت: با اجرای قانون جدید حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سه سال گذشته، میزان واگذاری فرزندان به خانواده‌ها 30 درصد افزایش یافته است.
 
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، افزود: در سال‌های پس از انقلاب، شیب افزایش کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست روند کاهشی طی کرده بگونه‌ای که در سال 57 که کشور 35 میلیون جمعیت داشت 16 هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست داشتیم و در حال حاضر با 80 میلیون جمعیت 25 هزار نفر داریم که البته 10 هزار نفرشان هم در نزد خانواده‌های امین موقت زندگی می‌کنند و فقط 15 هزار کودک در مراکز شبه خانواده بسر می‌برند.
 
وی، افزود: در بیشتر کشورهای دنیا، مرکززدایی به عنوان یک رویکرد جدید مطرح است و سازمان بهزیستی هم از سال‌های گذشته این امر را جزو راهبردهای خود قرار داده است.
 
مسعودی فرید، تصویب و اجرای قانون حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و تلاش برای تسهیل واگذاری فرزندان به خانواده‌های امین موقت و جایگزین را در راستای همین راهبرد توصیف کرد و در پایان یادآور شد: ترجیح این است که این واگذاری در سنین کودکی و قبل از بلوغ انجام شود تا کودک بتواند از مهر و محبت خانواده برخوردار شود و تربیت بهتری داشته باشد.
منبع خبر: اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 949823
تعداد بازديد کنندگان سايت: 7305007 تعداد بازديد زيرپورتال: 1173770 اين زيرپورتال امروز: 2260 سایت در امروز: 6060 اين صفحه امروز: 2124