banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:48:38
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1395/12/17 سه‌شنبهحجت‌الاسلام مازنی:

تاکید بر پرهیز از تصدی‌گری و واگذاری کار به مردم در بهزیستی

نماینده مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از انجمن‌های علمی، موسسات غیردولتی و روانشناسان و مددکاران اجتماعی، مشاوران و روان‌پزشکان داوطلب در سانحه ساختمان پلاسکو بر هدایت، نظارت، پشتیبانی، پرهیز از تصدی‌گری و واگذاری کار به مردم در بهزیستی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، حجت‌الاسلام «احمد مازنی» نماینده مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از انجمن‌های علمی، موسسات غیردولتی و روانشناسان و مددکاران اجتماعی، مشاوران و روان‌پزشکان داوطلب در سانحه ساختمان پلاسکو بر هدایت، نظارت، پشتیبانی، پرهیز از تصدی‌گری و واگذاری کار به مردم در بهزیستی تاکید کرد.


وی با بیان اینکه گاهی بحران ها مقطعی است و گاهی مستمر گفت: در هر دو نوع بحران ضرورت تامین نیازهای روانی به شدت احساس، می شود و قطعا زیر پوست شهر شرایط، پیچیده تر و سخت تر بوده زیرا آنچه می بینیم مسائل عریان اجتماع است.

نماینده مردم تهران با تاکید بر ضرورت حمایت روانی از افکار عمومی در مواقع بحران عنوان کرد :در حادثه ای همچون پلاسکو دیدیم خدمات مداخله در بحران به افرادی که به صورت مستقیم درگیر حادثه همچون آتش نشانان ،خانواده شهدا ،افراد آسیب دیده و... ارائه شد؛ درحالیکه جامعه ما همچنان از پراکندگی در مدیریت خدمات اجتماعی و روانی رنج می برد.

وی با بیان اینکه در این حادثه رسانه ها بر اساس جهت گیری های سیاسی خود به این موضوع ورود می کردند ادامه داد: در مجلس نیز همه نمایندگان علاقه داشتند کاری انجام دهند اما برحسب مواضع سیاسی اجتماعی محلی و منطقه ای خود گاهی با مدیریت حادثه برخورد منفی داشتند و مشابه این ماجرا را در ماجرای قطار سمنان نیز داشتیم این برخوردها باعث می شود نسخه هایی که برای مردم می پیچیدند که به جای مرهم زخم بودن نمکی باشند که بر زخم آنها شود.

مازنی تصریح کرد: همان موقع ما گفتیم شاید عذر خواهی مسئولان ذیربط، تاثیرگذار باشد که این اتفاق رخ نداد.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به همایش بررسی لایحه مدیریت یکپارچه شهری عنوان کرد: مدیریت غیرمتمرکز شهری یکی از عوامل ایجاد این حادثه بود در حالیکه مدیریت شهری در شهری با شرایط و جمعیت تهران نیازمند مدیریت متمرکز است تا بتواند در مواقع بحران به صورت یکپارچه همه مسائل شهری را مدیریت کند.

وی تصریح کرد: مردم در حادثه پلاسکو آرامش روانی نداشتند و این مساله نیازمند فرهنگسازی و بومی سازی رفتار است.

این نماینده مردم تهران ادامه داد: عذرخواهی مسئولان مدیریت شهری در حادثه پلاسکو می‌توانست باعث ایجاد آرامش شود.

مازنی همچنین با تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی باید از مردم و تشکل‌های مردمی استفاده کند؛عنوان کرد: ما نیازهای واقعی را از طریق تشکل‌های مردمی می‌توانیم شناسایی کرده و سازمان نیز می‌تواند موضوع مدیریت و نظارت را برعهده بگیرد و با پرهیز از تصدی‌گری کار را به مردم تفویض کند.

منبع خبر: اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518577
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9013435 تعداد بازديد زيرپورتال: 1788032 اين زيرپورتال امروز: 3804 سایت در امروز: 10846 اين صفحه امروز: 3487