banner-behzisti
شنبه 5 خرداد 1397   12:16:34
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1396/1/30 چهارشنبهرئیس مجلس شورای اسلامی:

قرآن در قیاس با تمام مفاهیم و علوم و مشاغل و دانش‌ها جایگاه رفیع‌تری دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و دومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه نابینایان جهان اسلام، گفت: این نهایت تیزهوشی است که انسان عمر خود را صرف بهترین کارها یعنی قرآن اندوزی کند چرا که قرآن در قیاس با تمام مفاهیم و علوم و مشاغل و دانش‌ها جایگاه رفیع‌تری دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه سی و  چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، گفت: امیدواریم این حرکت قرآنی همچنان تداوم داشته باشد و برکات آن برای کشورمان مستدام باشد و به درستی پیامبر اسلام مسلمانان را به قرآن آموزی و قرائت قرآن توصیه کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی
،افزود: این نهایت تیزهوشی است که انسان عمر خود را صرف بهترین کارها یعنی قرآن اندوزی کند چرا که قرآن در قیاس با تمام مفاهیم و علوم و مشاغل و دانش‌ها جایگاه رفیع‌تری دارد. باطن قرآن معرفت و دانش است و کسی که قرآن می آموزد به مفاهیم دیگر بی‌نیاز می‌شود و باید ما در تمام شئون اجتماعی به قرآن رجوع کنیم .

وی با بیان اینکه قرآن در بحبحه‌ها و در سختی‌ها کلید سعادت است، گفت:‌  در شرایط سخت و آشفتگی در میان مسلمانان قرآن چراغ توسعه و پیشرفت است و ما امروز در جهان اسلام به این آشفتگی و سختی‌ گرفتار گشته‌ایم و قطعا بیش از هر زمان دیگری به قرآن نیاز داریم و هر کس به قرآن رجوع کند به بهشت رهنمود می یابد و هر کس از قرآن عبور کند به جهنم سقوط می‌کند.


لاریجانی، تصریح کرد: کشورهای جهان اسلام درگیر جریان آشفته کننده تروریست و خطرناک مسلمان کشی شده اند که این مسئله جز با وحدت در سایه قرآن مرتفع نمی شود و ادامه این وضعیت بهترین شرایط و وضعیت برای رژیم صهیونیستی است و آن‌ها از وضع موجود خشنود هستند؛ آیا این کشورهایی که این وضع را ایجاد کرده اند نمی بینند که فضای به وجود آورده از سوی آن‌ها و مجال دادن به تروریست ها و مسلمان‌کش‌ها کمک به صهیونیست ها و دشمنان اسلام است.


رئیس مجلس شورای اسلامی
، تاکید کرد:  آنهایی که به بهانه اختلاف مذهبی جنگ و درگیری ایجاد می‌کنند مگر نمی دانند که اسلام توصیه کرده است که مومنان در میان خود باید به مانند یک تن واحد باشند و آیا به راستی امروز امت اسلامی چنین وضعی دارند. به راستی شرم‌آور است که برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی معامله می‌کنند تا مسلمانان را به خاک و خون بکشانند و به کیان مسلمانان لطمه بزنند و در مقابل به کارخانه های سلاح و موشک سازی صهیونیست‌ها خدمت کنند و به ایده جعلی تروریست اسلامی کمک کنند.

وی، ادامه داد: آپارتاید خشن بر آفریقا و سلاح‌های کشتار جمعی در بخش‌هایی از آسیا همه دستاورد غرب است که به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام است. در حالیکه آقای کیسینجر گفته بود در حال و حاضر نفت ارزشمندتر آن است که در دست اعراب و مسلمانان باشد و نگاهش به اعراب به مسلمانان به شکل ذلالت‌باری بود. برخی از اعراب با چشم پوشی از این واقعیت به دنبال همراهی با غرب هستند.


وی تاکید کرد:  فراموش کردند که نگاه غربی‌ها به مسلمانان و اعراب نگاه ذلیلانه و غیر انسانی بوده و فراموش کرده اند که به جای اتکاء به آن‌ها باید به خود اتکاء کنند و در مسیر خود اتکایی و ساخت از درون حرکت کنند؛ به جای آنکه دل به دشمنی ببندند که از آن‌ها منزجر است و در ظاهر نقاب دوستی می زند.


لاریجانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر شناخت و رجوع به قرآن گفت:  راه عبور از این وضع جبران غفلت از قرآن و مفاهیم قرآن است . آیا مسلمانان فراموش کرده اند که باید با وحدت و اتحاد از مشکلات عبور کرد و به تعالی و پیشرفت رسید؟


وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ما با نوعی تندروی جنون آمیز و دیوانگی و سرمستی در منطقه مواجهیم که در مسیر خاص دشمنان اسلام حرکت می‌کند و جز با وحدت کلمه و توجه به مفاهیم قرآن و اسلام ناب نمی‌توانیم از آن عبور کنیم و وقتی کشورهای اسلامی از عقب افتادگی رهایی می‌یابند که به قرآن بازگردند و غفلت از قرآن را فراموش کنند.

 
 

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1510895
تعداد بازديد کنندگان سايت: 8987221 تعداد بازديد زيرپورتال: 1779518 اين زيرپورتال امروز: 4324 سایت در امروز: 12931 اين صفحه امروز: 3919