banner-behzisti
يكشنبه 6 خرداد 1397   09:46:24
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1395/12/23 دوشنبهرئیس سازمان بهزیستی کشور:

افزایش سه برابری مستمری مددجویان همراه با اجرای برنامه ششم توسعه

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست صمیمی با اصحاب رسانه از صدور مجوز کاندیداتوری نابینایان در بازنگری لایحه حمایت از حقوق معلولان خبر داد و افزود: در دولت لایحه مساعدت‌های اجتماعی را مطرح کردیم و از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم، مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مشمول ۲۰ درصد حداقل قانون کار مصوب سال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در نشست صمیمی با اصحاب رسانه برنامه‌ریزی استراتژیک با نگاه علمی و تخصصی و فرآیندمحور، کیفیت‌بخشی خدمات و استفاده از ظرفیت‌های مردم‌نهاد را سه رویکرد عمده بهزیستی در دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: در بررسی و بازنگری احکام دائمی در مجلس با تاکید بر تولی‌گری بهزیستی در سلامت اجتماعی این مهم را در قانون آوردیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه پیشگیری اولویت بهزیستی است، گفت: در ماده ۹۰ قانون برنامه ششم برای پیشگیری از معلول‌زایی، غربالگری ژنتیک را اجباری کردیم؛ چراکه حدود ۳۰ هزار کودک معلول سالانه متولد می‌شوند.

وی از غربالگری ۴۰ هزار زوج در آستانه ازدواج در سال جاری خبر داد و گفت: ۳۰ درصد این تعداد نیازمند مشاوره ژنتیک و ۱۵ درصد از این تعداد نیازمند انجام آزمایش‌های ژنتیک بودند. این در حالی است که از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم تمامی افراد موظف و مکلف به انجام تکمیل پرسشنامه غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج هستند.

محسنی‌بندپی، گفت: در قانون ششم توسعه، گسترش اورژانس اجتماعی را در برنامه توسعه به عنوان راهبرد دنبال خواهیم کرد، بطوری که سال آتی ۱۴۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت به اورژانس اجتماعی تجهیز خواهند شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بهزیستی در ماده ۱۵ درمان معتادان با تدوین آئین‌نامه نظارتی، بازنگری در نحوه صدور مجوز، گسترش TC و درمان اجتماع‌مدار اقدامات موثری انجام داده است، گفت: ماده ۱۶ نیز از وزارت بهداشت به بهزیستی واگذار شد؛ لذا با طرح دادگاه درمان‌مدار با همکاری قوه قضائیه در ۵ استان البرز، تهران، سیستان و بلوچستان، قزوین و گیلان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به افزایش سه برابری مستمری مددجویان همراه با اجرای برنامه ششم توسعه، گفت: در دولت لایحه مساعدت‌های اجتماعی را مطرح کردیم و از ابتدای اجرای قانون برنامه ششم، مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مشمول ۲۰ درصد حداقل قانون کار مصوب سال می‌شود.

محسنی‌بندپی در پاسخ به سوال اینکه بهزیستی پیشنهادی به مجلس برای اجازه به نابینایان برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس داده است، تصریح کرد: وزیر کار در لایحه حمایت از معلولان که در مجلس در حال بررسی است بندی اضافه کرده است تا به نابینایان اجازه کاندیداتوری مجلس داده شود، همچنین در این لایحه بیمه تکمیلی برای تمام معلولان سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است
.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه پیشگیری از طلاق هم به بهزیستی سپرده شده است، در پایان یادآور شد: در خراسان رضوی که سومین استان از نظر شیوع طلاق بود، طرح پایلوت ثبت الکترونیکی طلاق انجام شد و بسیار موفق بود و ما سعی داریم زوجین قبل از ازدواج به مراکز مشاوره ارجاع داده شوند و در سال آینده این طرح در 11 استان دیگر هم اجرا می شود.
 
 
 

منبع خبر: اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1518551
تعداد بازديد کنندگان سايت: 9013373 تعداد بازديد زيرپورتال: 1788000 اين زيرپورتال امروز: 3772 سایت در امروز: 10784 اين صفحه امروز: 3461