banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   09:18:08
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1396/5/24 سه‌شنبهمعاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:

یک میلیون و 300 هزار معلول در کشور تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در ششمین نشست منطقه ای مدیران کل استان های منطقه دو کشور که در بیرجند برگزار شد، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار معلول در کشور تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از خراسان جنوبی «حسین نحوی نژاد» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور  بیشترین معلولین کشور را، معلولین جسمی حرکتی دانست و تصریح کرد: 8 درصد مددجویان تحت پوشش این سازمان بیماران روانی مزمن هستند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت معلولیت در کشور، بیشترین رتبه معلولیت ها درکشور را مربوط به استان های خراسان رضوی، هرمزگان و بوشهر اعلام کرد و گفت: استان هایی همچون سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و خراسان رضویدارای پتانسیل های انسانی بسیار خوبی هستند که متأسفانه معلولیت ها و عقب ماندگی هایی به لحاظ معیشتی، سطح آموزش و شرایطی در این مناطق وجود دارد که این امر وظایف سازمان را در برخورداری بهتر معلولان از بهره مندی خدمات سنگین تر می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح آزمایشی CBRتوانبخشی مبتنی بر جامعه به عنوان یکی از مهمترین مصوبات این شورا،عنوان کرد: با مشارکت و حمایت می توان وضعیت زندگی معلولین را به‌ویژه در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار بهتر کرده و ارتقا بخشید.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور در ارتباط با ارائه وسایل کمک توانبخشی اعم از لوازم بهداشتی، وسایل کمک توانبخشی و ارتوپدی فنی نیز بیان کرد: نیازهایی که از معلولین در سامانه ثبت شده در سال 96 پاسخگویی می شود.

نحوی نژاد با تاکید بر لزوم ارائه خدمات در منزل در برخی مناطق محروم کشور،ابراز کرد: بایستی شرایطی اتخاذ شود که افراد تحصیل کرده با حمایت بهزیستی بتوانند این خدمات را انجام دهند.

وی به ارائه خدمات توانبخشی از راه دور اشاره کرد و افزود: در این بخش از فناوری می توان به معلول و خانواده وی از طریق ویدیو کنفرانس خدمات آموزشی و مددکاری که برای بهبود زندگی معلولین است، ارائه دهیم.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، تفویض اختیارات سازمان را یکی از محوری ترین وظایف سازمان بهزیستی کشور در سنوات اخیر دانست و اذعان کرد: اعتقاد ما بر این است که مقدمات هر منطقه باید به دست افکار و آرا همان منطقه رقم بخورد و ستاد بهزیستی کشور بتواند نقش تسهیل کننده در این خصوص داشته باشد.

نحوی نژاد  اشاره به اینکه در مناطق محروم و شهرهای محروم استان که جاذبه ای برای بخش خصوصی نیست باید کلنیک های توانپزشکی را احیا کرده و از ظرفیت خود استان ها نیز استفاده کنیم، و در پایان یادآور شد: با توجه به محروم بودن مناطق استان ها و ضعیف بودن بخش خصوصی در این مناطق باید شرایطی ایجاد شود که معلولین از خدمات توانپزشکی دور نمانند.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357900
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18164954 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002628 اين زيرپورتال امروز: 2618 سایت در امروز: 8434 اين صفحه امروز: 2270