banner-behzisti
يكشنبه 1 ارديبهشت 1398   09:58:35
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/8/2 چهارشنبهمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اختتامیه کنفرانس منطقه آسیا_اقیانوسیه:

بروز پدیده زنانه شدن سالمندی در ایران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اختتامیه کنفرانس منطقه آسیا_اقیانوسیه با تاکید بر زنانه شدن مسئله سالمندی در ایران گفت: تقویت و توانمندسازی خانواده یکی از ابتکاراتی است که زیر نظر ریاست جمهوری پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این مراسم که عصر امروز برگزار شد، گفت: زنانه شدن مساله سالمندی و بحث های مرتبط با رفاه اجتماعی و فقر که اهمیت ویژه ای دارد، مورد توجه خاص دولت دوازدهم قرار دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سند سالمندی در جمهوری اسلامی تصویب و در شورای عالی سلامت نهایی و برای اجرا ابلاغ شده است تصریح کرد: امیدوارم سیاست‌های ما در ایران با همکاری کشورهای منطقه و به ویژه سازمان‌های بین المللی، باعث انتقال تجربه شود.

وی با بیان اینکه در دوره دولت دوازدهم، گفتگو ملی خانواده  به عنوان یک تجربه در ایران مطرح شده است تصریح کرد:ارتباط گیری بین اعضای خانواده ضعیف و شکننده شده است و ارتباط با یکدیگر باید احیا شود.

ابتکار، با تاکید بر ارائه راه حل های ابتکاری برای مراقبت و درمان سالمندان افزود: هزینه های مراقبت از سالمندان در کشورهای توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته زیاد است و باید در این زمینه به دنبال راه حل های ابتکاری باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان با بیان اینکه ما در عصر انقلاب دیجیتال زندگی می‌‌کنیم یادآور شد: ما توانایی ارتباط‌‌گیری را از دست داده‌‌ایم و باید نسبت به بهبود آن اقدام کنیم. همچنین ما باید یاد بگیریم چگونه به هم احترام بگذاریم و با یکدیگر صحبت کنیم؛ وگرنه از اینترنت هم نمی‌‌توانیم استفاده مثبت کنیم. انزوا و خشونت برگرفته از نبود مهارت ارتباط‌گیری است.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4549422
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18935600 تعداد بازديد زيرپورتال: 5228648 اين زيرپورتال امروز: 2930 سایت در امروز: 9496 اين صفحه امروز: 2468