banner-behzisti
جمعه 2 فروردين 1398   08:15:45
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/10/12 چهارشنبهنحوی نژاد در بیست و سومین کنگره کاردرمانی ایران:

بیمه توانبخشی برای افراد دارای معلولیت امری ضروری است / فعالیت بیش از 2 هزار مرکز توانبخشی غیردولتی در کشور

بیست و سومین کنگره کاردرمانی ایران صبح امروز با حضور«حسین نحوی نژاد» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور  «محمدتقی جغتایی» مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، «محمد علی محسنی بندپی» رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران و سایر مسئولان و کارشناسان حوزه مددکاری در تالار ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شعار کنگره کاردرمانی امسال مبنی بر «هویت حرفه ای و جایگاه کاردرمانی ایران در عرصه جهانی» بر حضور جوانان در جامعه تأکید کرد و گفت:   تا زمانیکه نیروهایی با انگیزه بالا نداشته باشیم به اهداف خود نمی رسیم.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر یک نگاه انحصارگرایانه به کارها دیده می شود افزود: نسل جوان به نحو شایسته ای تشنه محبت و دخالت در امور است، همچنین نباید به اعتماد این نسل خیانت شود تا امیدش را به نسبت آینده از دست ندهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آینده ی نامشخص پیش روی جوانان خود منجر به تهدیدی جدی برای دانشکده های توانبخشی شده است گفت: متاسفانه فرصت های شغلی، استخدام‌ها، سمت‌های مدیریتی و بازار در انحصار برخی از افراد است اکثر دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در رشته و تخصص دلخواه خود فعالیتی ندارند.

نحوی نژاد تصریح کرد: دانشگاه ها بایستی ارتباط سازنده ای را با انجمن های علمی، صنفی و سازمان هایی که در آینده جوانان نیازمند صدور مجوز کار از آنها هستند برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه بایستی نیازهای درمانی و توانبخشی افراد دارای معلولیت فراهم شود خاطرنشان کرد: بیمه توانبخشی امری ضروری است، فردی که با معلولیتی خاص متولد می‌شود بایستی از ابتدای زندگی اش خدمات توابخشی و توانپزشکی را به صورت کامل دریافت کند، تا با هزینه کمتر به معالجعه و درمان بپردازند.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه متخصصان کاردرمانی برای دستیابی به هویت حرفه ای مورد انتظار خود، مستلزم همکاری سایر بخش های دولتی به ویژه وزارت بهداشت هستند گفت: امید است متخصصان کاردرمانی در راستای سایر متخصصان حوزه پزشکی به فرصت شغلی و حرفه ای در جایگاه مناسب در امر توانبخشی دست یابند.

نحوی نژاد در پایان با اشاره به اینکه نیروهای متخصص کادرمانی در 2 هزار و 300 مرکز توانبخشی غیر دولتی  در حال ارائه خدمت به جامعه هدف هستند یادآور شد: سازمان بهزیستی کشور نیز تمامی تلاش خود را می کند تا با آموزش مستمر این نیروها و با تکیه بر رویکردهای علمی نوین، در راستای تقویت هویت حرفه‌ای این افراد گام بردارد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4324319
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18052896 تعداد بازديد زيرپورتال: 4964831 اين زيرپورتال امروز: 1903 سایت در امروز: 6933 اين صفحه امروز: 1706